משלוחים חינם בהזמנה מעל 150 ש"ח

יער הפרא - מזון וציוד לבעלי חיים

בלוג

5 שיטות לטיפול בפרעושים שאתם חייבים להכיר

5 שיטות לטיפול בפרעושים שאתם חייבים להכיר

5 שיטות לטיפול בפרעושים שאתם חייבים להכיר

הפרעושים הם יצור קטן ומאוד לא סימפטי אשר פוקד בתים ובמיוחד בעלי חיים בעלי פרווה. אם יש לכם כלב או חתול, יכול מאוד להיות שהיצור הקטן והזעיר מסתר אצלו בתוך הפרווה ולא ביחידים אלא בכמויות. הבעיות הגדולות עם הפרעושים קשורות בהתרבות המסיבית שלהם, ביכולת הניתור המדהימה שלהם, בעקיצות שלהם וביכולת להעביר מחלות. כל אלו בעייתיים עבור חיות המחמד שלכם וגם עבורכם. במאמר הבא נרכז 5 שיטות לטיפול בפרעושים שאתם חייבים להכיר. בין השיטות נזכיר הדברה על ידי מדביר מקצועי שיודע לטפל בבעיה.

שיטה מספר 1 – שמפו

אם לא מצאתם בתוך הבית פרעושים, אלא ראיתם אותם מטיילים על הפרווה של הכלב או החתול, יכול להיות שכדאי לכם להתחיל בטיפול נקודתי באמצעות שמפו. יש כיום סוג מיוחד של שמפו המאפשר לכם לרחוץ את חיית המחמד איתו וכך לדאוג להמתה של הפרעושים על הגוף. שיטה זו טובה באופן כללי, אך היא לא מונעת את ההדבקה הבאה. מכיוון שהכלב והחתול מסתובבים לא רק בבית, אלא גם בחוץ, הסיכוי שידבקו שוב הוא גבוה ולכן יש לבדוק מידי פעם את הפרווה.

שיטה מספר 2 – הדברת פרעושים

כאשר רמת הנגיעות גבוהה והפרעושים הגיעו גם לאזורים שונים בתוך הבית שלכם, הרי שאתם חייבים הדברת מזיקים שונים באמצעות חברת הדברה. יש לומר לחברת ההדברה כי זיהיתם פרעושים בבית והם יגיעו עם חומרי הריסוס הנכונים.

חומרי הריסוס בהדברת פרעושים הינם מיוחדים ופועלים במגביל על הפרעושים הבוגרים וגם הביצים של הפרעושים. בתוך חומר ההדברה יש חומר נוסף שמעכב גדילה ולא מאפשר לביצים לבקוע. בדרך זו עוצר המדביר את שרשרת ההתרבות ובכך מונע את המשך ההתפשטות של הפרעושים בבית ועל חיות המחמד. אם אתם לא בטוחים איזה מדביר להזמין, יש חברות אשר עובדות בפריסה ארצית ואצלם ניתן לבחור מדביר בכל אזור בארץ.

שיטה מספר 3 – קולר נגד פרעושים

זהו אחד הפתרונות הנוחים ביותר עבור כלבים וחתולים. מדובר על קולר המחזיק כחצי שנה והוא דוחה את הפרעושים מהגוף של חיית המחמד באמצעות ריח. הקולר לא ייפטר מהפרעושים שקיימים כבר על הפרווה, אך הוא כן ימנע קרבה של פרעושים נוספים. לכן כדאי לשלב את הפתרון הזה יחד עם הדברה.

שיטה מספר 4 – אמפולות לפיזור על הפרווה

האמפולות הן למעשה טיפות נגד פרעושים אשר עושות עבודה מאוד אפקטיבית המחזיקה כחודש. המטרה שלהן היא דחייה של פרעושים מחיית המחמד, אך אין זה מפריע להם להתרבות אצלכם בבית. גם הפתרון הזה מעולה לאחר הדברה. אם לא ביצעתם הדברה של הפרעושים בבית, האמפולות אולי ידחו את הפרעושים למשך חודש, אך כאשר ההשפעה תפוג, הם בהחלט ינסו להתקרב.

שיטה מספר 5 – אבקה נגד פרעושים

אבקה היא הפתרון הזול ביותר לדחיית פרעושים על גופם של חיות המחמד. זהו פתרון קצת ישן שקיים גם כיום, אך וטרינרים פחות ממליצים עליו בשל החומרים המסוכנים שקיימים בתוך האבקה. בגלל שיש מספר שיטות יעילות אחרות, תמיד כדאי לשקול להשתמש בהן ולא באבקה.

עוד מאמרים