משלוחים חינם בהזמנה מעל 150 ש"ח

יער הפרא - מזון וציוד לבעלי חיים

בלוג

תזונה טבעית

תזונה טבעית

תזונה טבעית

תזונה טבעית RAW FOOD לחיות מחמד הייתה לאחרונה באור הזרקורים התקשורתי ובתכונה זו נבחן האם זו התופעה התזונתית שמצדדיה טוענים או שזה רק מארז בשר ועצמות.

האכלה טבעית – היסטוריה קצרה

האכלה של חיות מחמד בבשר טרי היא בהחלט לא דבר חדש ובעלי כלבים וחתולים קונים בשר ומכינים תפריטים ביתיים כבר עשרות שנים. מה שהיה במקור תזונה מסורתית ששימשה מאלפי כלבים נלהבים, מגדלים ובעלי כלביות אשר יבקרו באטליז או בבית מטבחיים מקומי כדי לקבל מלאי בשר ושאריות עם עצם, התפתח כעת לבחירת הזנה רגילה עבור מיליוני בעלי חיות מחמד מסביב לעולם.

תאגידי ענק התמזגו פעם אחר פעם וייצור מזון לחיות מחמד הגיע לשליטת חברות כמו מארס ונסטלה שמות שאינם מקובלים יותר מדי על ידי הצרכנים עם מותגים כמו, הילס, פרופלאן, רויאל קנין, איימס ועוד.

בעוד לצרכנים כלליים הוגשו מגוון מאכלים של חיות מחמד “להגיש וללכת”, בעלי חיות מחמד נלהבים שוחחו בתערוכות גזע ובאירועי מועדוני כלבים על מגוון נושאים בריאותיים ומצביים שלדעתם קשורים לתזונה.

בשנות ה -90 זה התרחש במקביל להוצאת ספרים שונים בנושא האכלה ותזונה טבעית שהתבססה על המסורות של האכלה של בשר טבעי לחלוטין, עצמות ומגוון של מוצרי ירקות או פירות.

מאכילי RAW FOOD מצאו פיתרון מיידי לכמה מהבעיות הבריאותיות שחוו בפרווה, פעילות המעיים, התיאבון והחיוניות בשיפור אצל חיות מחמד שהיו במצב גרוע במשך חודשים.

כיום האכלה טבעית הולכת וגוברת בפופולריות ונוצר צורך לתת מענה לצרכנים נבונים ובעלי חיות מחמד שמבינים כעת היטב את ההשפעות על הבריאות ממוצרי מזון מעובדים מאוד המיוצרים בצבעים, חומרים משמרים ומרכיבים שבדרך כלל אינם קשורים לבריאות.

בעלי חיות מחמד מתרחקים ממותגי ענק גדולים ומעדיפים לבחור מוצרים מתוצרת בית או מרכיבים מקומיים עבורם ועבור חיות המחמד שלהם.

האם זו תופעה תזונתית גולמית או סתם שקית בשר ועצמות?

התזונה הטבעית מגיעה בכל כך הרבה וריאציות ויש שפע של מידע על האכלה טבעית הזמינה כעת ברחבי האינטרנט. תזונה טבעית יכולה לפעמים להיות מבלבלת מאוד עם קבוצות רבות ברשתות החברתיות.

הרעיון העיקרי של כל התזונה הטבעית היא בחומרי גלם שהבסיס הוא בשר טחון עם או בלי עצם. בעוד שקבוצות רבות יתמקדו בתכולת העצם וביחס האחוזים בין הבשר לעצמות, כלל האצבע הוא שהבשר צריך להיות בפרופורציות למתכון שמכינים. בשר טרי בתוספת עצמות או בשר בלבד הוא האידיאל עבור מרבית חיות המחמד. מומלץ לתת עצם כפינוק לאחר ארוחת הערב, ולא כחלק מהארוחה. הוספת עצמות רבות או אבקות עצם יכולות לפעמים לעבוד נגד התזונה הטבעית ולהוביל לבעיות עיכול, עצירות או אפילו חסימת מעיים.

במציאות, התזונה הטבעית מאפשרת מגוון חומרי גלם להרכיב מגוון רחב כמו ירקות, פירות, בטטות, ביצים, קטניות, פירות יער, תוספים ועוד.

לב התזונה הטבעית הוא חלבון הבשר ועל זה יעידו רוב הכלבים והחתולים. שאר התזונה מאוזנת באותה צורה בה אנו עצמנו משכילים לאכול מגוון מאכלים. ארוחה מאוזנת עבורנו נחשבה מתאימה לחיות המחמד שלנו ומרכיבים נקיים טובים בהם אנו משתמשים מתאימים לעיתים קרובות לחיות המחמד שלנו.

האם מזון טבעי שלם ומאוזן?

יצרני מזון לחיות מחמד בילו שנים בפיתוח מוצרים שלדברינו הם “שלמים ומאוזנים” ואומרים לצרכנים שאין לנו את היכולת להיות מסוגלים לעשות שיפוט תזונתי לגבי חיות המחמד שלנו. פשוט, יש שנים של מדע שהופעל כדי להבין מה חיות מחמד דורשות בתזונה ומעניין שזה חלק הגיוני של חלבון, רמה הגיונית של צריכת שומן, מקור ויטמינים ומינרלים וסיבים כדי לשמור על העיכול. זה אירוני כי כל התכונות התזונתיות הללו מצויות בדרך כלל בהרבה מאכלים שאינם מבלבלים בין בעלי חיות מחמד לבין דיאטות מדעיות מתוכננות, אשר נראה כי הם רוצים להוביל את בעל חיית המחמד לחוש כי חיית המחמד שלהם “זקוקה” לדיאטה מיוחדת כדי לחיות.

כבעלים של חיות מחמד כולנו אחראים על התזונה שאנו מספקים לחיות המחמד שלנו וההאכלה הגולמית נוגעת לספק מגוון מזונות המספקים את התזונה אותה חיית המחמד שלכם זקוקה. מהשורשים המסורתיים של צמחו מומחים להאכלה גולמית שלמדו את חומרי הגלם וכיום מספקים מגוון ארוחות מאוזנות תזונתית שמיועדות לספק את התזונה המאוזנת שחלק ממאכלי הגלם רוצים אך אין להם זמן או מתקנים לבית. עשה.

האם מזון גולמי בטוח?

תעשיית המזון לחיות מחמד תטען כי הזנת תזונה גולמית עלולה להוות סיכון פוטנציאלי לבריאות עם זיהום צולב של חיידקים. סלמונלה מצוטטת לעיתים קרובות כחיידקים שהדיאטה הגולמית גורמת כאשר למעשה, המזון הגולמי הוא פשוט מרכיב בארוחה באותו אופן בו אנו רוכשים לעצמנו מרכיבים. כלבים וחתולים גרים בבתים במשך עשרות שנים והתזונה הגולמית היא ככל הנראה אחת הדיאטות העתיקות ביותר שנאכלו על ידי הכלבים והחתולים הראשונים שהתגוררו יחד עם בני אדם. הדחף של היצרנים הגדולים הוא להמשיך לספק מזון מעוקר לחיות המחמד שלנו באותו אופן שהיו נהגים לבני אדם. כיום מקובל כי סביבה סטרילית אינה מאפשרת להתפתח ולשמור על חסינות ונראה כי חיות מחמד המאוכלות בצורה משגשגת באותה צורה עם תומכים המדווחים כי חיות המחמד שלהם היו בריאות ולא ביקרו אצל הווטרינר.

יצרני מזון גולמי לחיות מחמד הרשומים באיחוד האירופי הם מהמוסדרים המחמירים ביותר בעולם עם בדיקות חיידקים קבועות המהוות חלק מרישיונם לייצר ולמכור את הדיאטות הגולמיות המוכנות שלהם.

בסופו של דבר, האכלה גולמית קשורה להיגיינה ביתית: נטילת ידיים וכלים והכנה זהירה של מזון גולמי בבית באותו אופן בו אנו מכינים לעצמנו ארוחות.

עוד מאמרים