משלוחים חינם בהזמנה מעל 150 ש"ח

יער הפרא - מזון וציוד לבעלי חיים

בלוג

אילוף גורים לצרכים - כיצד ניתן לעשות זאת?

אילוף גורים לצרכים - כיצד ניתן לעשות זאת?

אילוף גורים לצרכים - כיצד ניתן לעשות זאת?

הכלבה של השכנים המליטה, מצאתם גור נטוש ברחוב או ראיתם מודעה של כלביה על גור למסירה ולא עמדתם בפיתוי? מזל טוב, זכיתם בכלבלב חמוד ותזזיתי שיוסיף לכם הרבה שמחה לבית. עם זאת, אילוף גור לצרכים זה לא קל, ואפילו החלק הקשה ביותר. אז איך עושים את זה? הנה כמה טיפים בנושא.

אילוף גור לצרכים בעזרת טיולים

אילוף גור לצרכים היא משימה לא פשוטה. על הגור להכיר מההתחלה את הסביבה שלו ואת כללי ההתנהגות ולשם כך דרושים פנאי וסבלנות רבים. אחת הדרכים לאלף גור לעשות את צרכיו בחוץ היא לוודא ש95% לפחות מהפעמים בהם הוא עושה צרכים נעשות במקום המיועד לכך, אם זו החצר או אם זה בזמן טיול ברחוב. שימו לב: בימים הראשונים על הגור להתרגל גם אליכם, גם לריחות השונים בבית, גם לסביבה וגם להרגלים והלמידה תהיה איטית. כמו כן, יכולת של גור להתאפק היא לא היכולת של כלב בוגר. אל תתייאשו, המשיכו להקפיד עד כמה שניתן על טיולים תכופים על מנת “לשדך” בין עשיית צרכים לטיול. ניתן לתת לגור צ’ופר התנהגותי כמו למשל ליטוף, חיבוק, קריאת עידוד או אפילו חטיף לכלב בכל פעם שעושה צרכיו בטיול וכן, למי שנמצא שעות רבות בבית, לעקוב אחרי רמזים קלים בהתנהגות הגור הרומזים לכך שעליו לעשות צרכים. כשמזהים רמז כזה יש לצאת מהבית מיידית, על מנת לנצל את ההזדמנות ללמידה.

פדים לאילוף

מדובר, בעצם, בפד סופג נוזלים המצופה מצד אחד בניילון, על מנת שהמשטח תחתיו לא יירטב. בכל פעם שנראה כי הגור עומד לעשות את צרכיו יש להרימו ולהניחו על המשטח שוב ושוב עד שהוא עושה עליו את צרכיו. לאחר מכן יש לצ’פר אותו, מיידית, על מנת שילמד שזו התנהגות רצויה. יש לשים לב שהמשטח ממוקם רחוק מהמקום בו הכלב אוכל וישן, שכן לרוב כלבים לא יעשו צרכים קרוב ל”תחום” שלהם, בו הם אוכלים וישנים.

עיתונים

השימוש בעיתונים דומה מאוד לשימוש של פדים לאילוף אך בעל כמה יתרונות עליהם. ראשית, עיתונים הם חומר גלם חינמי שניתן למצוא בכל בית ואף מזהמים פחות את הסביבה. שנית, השימוש נעשה בפרישת 3 שכבות של עיתונים כך שהעליונה מוחלפת לעתים קרובות וכל ה-3 מוחלפות לעתים רחוקות יותר. העיתון בשכבה השלישית או הרצפה שתחתיו סופגים את ריח השתן והצרכים מהשכבות הראשונות, באופן קלוש שאינו מורגש בחלל החדר. הריח הזה גורם לגור לחזור שוב ושוב לעשות את צרכיו באותו המקום, ומעודד אותו להקפיד על מקום קבוע. יש להיזהר לא להשתמש במשטחים כמו בדים ישנים או מטליות רצפה על מנת למנוע מהכלב בלבול בין משטח הצרכים לספה או לשטיח. בהמשך המשטח יקורב לאט לאט לדלת הכניסה ומשם ייעשה הקישור בין טיול לעשיית צרכים.

– אולי יעניין אתכם לקרוא גם על מה צריך לקנות לכלב חדש בבית?

עוד מאמרים